Košarkašice Jedinstva savladale Impuls

U prvoj utakmici 4. kola prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice, večeras je na Ilidži domaći Impuls poražen od tuzlanskog Jedinstva BH Telekom rezultatom 41:89  (6:24, 8:28, 14:21, 13:19).

Pobjeda Tuzlanki se očekivala, a one su svoju dominaciju pokazale već u prvoj četvrtini. Poenima Jasmine Ahmetbegović, Anele Alagić i Naide Glotić, povele su u petoj minuti 0:11.

Domaće igračice prvi poen postigle su preko Amile Fejzić u šestoj minuti susreta. Gošće su dominirale pod obručima, pa su već u prvoj dionici utakmice imale 14 skokova spram pet domaćih igračica.

U 12. minuti, Glotić je pogodila za +20 poena razlike (8:28). Susret je bio odlučen i jedino se nije znalo s kojim omjerom će Jedinstvo BH Telekom doći do svoje treće pobjede, a Impuls do četvrtog poraza.

U pobjedničkom sastavu po 17 poena postigle su Jasmina Ahmetbegović (osam skokova) i Žaklina Milošević, Anela Alagić postigla je 16, a toliko je ubacila i Naida Glotić, uz 14 skokova.

U ekipi Impulsa jedina s dvocifrenim učinkom bila je Mirela Mujović sa 13 poena, uz sedam skokova.