Evropski parlament nije izglasao nepovjerenje Ursuli fon der Lejen

Datum:

Ultramaratonci iz Vukovara, koji su proteklih dana trčali u pet etapa u dužini 227 kilometara, stigli su danas u Potočare, gdje su odali počast žrtvama genocida u Srebrenici.

Dražen Ćućić iz Osijeka dvanaesti put učestvuju u ultramaratonu mira Vukovar – Srebrenica.

– Nažalost, svake godine nosimo istu poruku, a to je poruka mira, tolerancije i suživota. Svi znamo šta se desilo prije 30 godina ovdje u Potočarima i prenosit ćemo poruku mira iz godine u godinu. Ovo je ultramaraton mira koji se trči za sve nevino nastradale na ovim prostorima bez obzira na nacionalnost – istakao je Ćućić.

I Miroslav Dudić Lovrić, poznati ultramartonac, istrčao je mnogo memorijalnih utrka po Hrvatskoj i BiH.

– Ovaj ultramaraton za mene je najlakši kada je u pitanju fizička aktivnost, a s psihičke strane je najteži. Ipak, meni je najdraži što ima poruku koja bi svima trebala da bude pred očima tokom cijele godine – kazao je Dudić Lovrić.

Podijeli:

spot_img
spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Fon der Leyen stiže u BiH: Posjeta Potočarima i susreti sa bh. zvaničnicima

Predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen danas će,...

Ursula fon der Lajen sljedeće sedmice na zapadnobalkanskoj turneji

Predsjednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen sljedeće sedmice...

Von der Leyen najavila “dvostruki pristup” američkim carinama, pregovori ili protumjere

Predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen u nedjelju...

Von der Leyen proglašena krivom: Nije smjela kriti poruke u slučaju nabavke vakcina

Evropska komisija pogriješila je što je odbila objaviti SMS...