Izrael izveo zračne napade na Jemen

Datum:

Televizijska mreža Al-Masirah koju vode Huti izvještava da je Izrael napado Sanu i Hodeidu u Jemenu. Prema izvještajima lokalnih dopisnika, centralna elektrana Haiz u Sani bila je meta dva zračna napada, dok je aerodrom u glavnom gradu pogođen s više zračnih udara, prenosi Al Jazeera.I Sana i Hodeida su ranije bile intenzivno bombardovane, kako od strane Izraela, tako i zapadnih saveznika, pri čemu su meta bili brodovi, elektrane i naftne instalacije.Slike iz unutrašnjosti aerodroma u Sani prikazuju velike oblake dima. Izraelska vojska još uvijek nije komentarisala napade.

Videozapisi koji kruže internetom pokazuju dim koji se diže iz jemenskog glavnog grada pod kontrolom Houthija, dok lokalni izvori izvještavaju o eksplozijama u gradu i tvrde da je aerodrom u Sani bio meta.

Ovo se dešava u trenutku kada izraelske vlasti sve više govore o predstojećem četvrtom velikom zračnom napadu na Jemen, kao odgovor na kontinuirane napade Houthija dronovima i projektilima na izraelsku teritoriju.

SAD i Velika Britanija također su više puta bombardovali područja širom Jemena s ciljem da pogode Houthije, koji su lansirali projektile protiv američkih ratnih brodova i komercijalnih plovila.

IzvorN1

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

U Njemačkoj počelo suđenje četvorici članova Hamasa

U Njemačkoj je danas počelo suđenje četvorici pripadnika Hamasa...

Hamas predao šest izraelskih talaca i objavio da je spreman za drugu fazu sporazuma

Hamas je danas objavio da je spreman preći u...

Izrael pustio Palestince iz zatvora, pa priredio ceremoniju: Obukli im iste majice i napisali jednu rečenicu

Izraelski zatvorski servis pustio je upravo palestinske zatvorenike u...

Hamas planira osloboditi nekoliko izraelskih talaca

Palestinska skupina Hamas planira u subotu osloboditi dva izraelska...