Klub Bošnjaka u Vijeću naroda Republike Srpske danas je pokrenuo mehanizam zaštite vitalnog nacionalnog interesa na Zakon o zaštiti ustavnog uređenja RS, koji je usvojen na prijedlog predsjednika RS Milorada Dodika na 20. posebnoj sjednici NSRS.
Predsjednik Kluba delegata Bošnjaka Alija Tabaković izjavio je Feni da će se o ovoj odluci raspravljati na sjednici Vijeća naroda RS.
Za Zakon o zaštiti ustavnog uređenja RS-a po hitnom postupku, od prisutnih 58, za je glasalo 50 poslanika u NSRS, protiv je bilo osam. Većina poslanika opozicije nije bila prisutna.
Na 20. posebnoj sjednici NSRS usvojen je i Nacrt ustava RS, ali o njemu nije bilo riječi na sjednici Kluba Bošnjaka jer je riječ o dokumentu u formi nacrta.