Liga šampiona: Barselona deklasirala Bajern, Lil iznenadio Atletiko Madrid

Datum:

Fudbaleri Barselone sinoć su u trećem kolu UEFA Lige šampiona deklasirali Bajern rezultatom 4:1, dok je Atletiko Madrid na domaćem terenu iznenađujuće poražen od Lila, i to nakon preokreta sa 1:3.

Derbi večeri igran između Barselone i Bajern Minhena donio je istinski fudbalski spektakl. Domaći su poveli na samom otvaranju utakmice, tačnije u prvoj minuti, kada je Rafinja odlično reagovao na dodavanje Fermina Lopeza. No, gosti se vraćaju u utakmicu već u 18. minuti. Strijelac je Heri Kejn, a asistent Serž Gnabri. Uslijedila je furiozna završnica prvog dijela Barselone, koja je pogocima Roberta Levandovskog i Rafinje na odmor odlazi s prednošću 3:1.

Na samom otvaranju drugog dijela Rafinja je ponovo strijelac čime je kompletirao het-trik, a “Barsi“ donio prednost od velikih 4:1.

Atletiko Madrid je brzo došao do vodstva protiv francuskog predstavnika. Već u osmoj minutu ljetošnje pojačanje Madriđana Hulian Alvarez pogodio je za 1:0. Ipak, Lil je uspio doći do izjednačenja pogotkom Edona Zegrova u 61. minuti, a u 74. i do preokreta kada je s bijele tačke bio precizan Džonatan Dejvid. Konačnih 3:1 za Lil postavio je u 89. minuti Dejvid, svojim drugim golom na utakmici.

Zagrebački Dinamo ostvario je veliku pobjedu na gostovanju kod RB Salzburga rezultatom 2:0. Nakon prvog poluvremena u kojem su domaćini imali bolje šanse, u nastavku je Dinamo zaigrao sjajno. Već u 49. minuti stigao je do vodstva pogotkom Sandra Kulenovića, a od 66. minute imao je i igrača više, pošto je crveni karton dobio Aleksander Šlager. Vodstvo gostiju uduplao je Bruno Petković u 84. minuti. Do kraja su “modri“ pametnom igrom sačuvali prednost i stigli do tri veoma vrijedna boda.

Liverpul je uz dosta problema stigao do gostujućeg trijumfa kod RB Lajpciga, a strijelac pobjednosnog gola bio je Darvin Nunjez u 27. minuti.

Rezultati sinoćnjih utakmica trećeg kola: Atalanta – Seltik 0:0, Brest – Bajer Leverkuzen 1:1, Atletiko Madrid – Lil 1:3, Barselona – Bajern 4:1, Benfika – Fejenord 1:3, Mančester Siti – Sparta Prag 5:0, RB Lajpcig – Liverpul 0:1, RB Salzburg – Dinamo Zagreb 0:2, Jang Boys – Inter 0:1.