Požar koji je jučer izbio na mostarskom deponiju Uborak lokaliziran je i nema prijetnje širenja požara izvan prostora deponije. Ova informacija potvrđena je iz Operativnog centra civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK).
Trenutno se radi na zasipanju požarišta-deponije šljunkom, a na terenu dežura 11 vatrogasaca sa šest vozila.
Stožer civilne zaštite Grada Mostara održao je danas sjednicu vezano za požar na odlagalištu Uborak, nakon koje je mostarski gradonačelnik Mario Kordić poručio kako nema mogućnosti od eksplozije metana te da se ne treba stvarati panika.
Podsjećamo, sinoć je donesena je odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće uzrokovane požarom u javnom poduzeću „Deponija“


