Ministar Lakić u Americi: uvezivanje s globalnim energetskim partnerima

Datum:

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić će narednih dana, na poziv američke vlade, boraviti u Sjedinjenim Američkim Državama gdje će sudjelovati u Međunarodnom programu liderstva (IVLP) pod nazivom „Obnovljiva energija kao ekonomski pokretač II“. IVLP je jedan od vodećih programa američkog State Departmenta i predstavlja jedinstvenu priliku za uspostavljanje dugotrajnih veza s američkim operaterima u energetskoj industriji.

„Sjedinjene Američke Države su važan partner i lideri u mnogim segmentima, pa tako i u energetskom sektoru. Ovo je izvrsna prilika za razmjenu ideja i saradnju s vodećim stručnjacima u energetskom sektoru, podstičući inovacije i globalna partnerstva. Stoga se radujem sticanju novih saznanja i internacionalnom umrežavanju s ostalim kolegama“, kazao je ministar Lakić.

Ovaj program omogućava saznanja o tome kako održivi energetski razvoj podstiče globalnu političku stabilnost i prosperitet. Program počinje u Washingtonu D.C., a nastavlja se u Raleigha i Charlottea (North Carolina), Renoa (Nevada), Salt Lake City (Utah) i završava u New Orleansu (Luisana).

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Vedran Lakić: “Izgradnja Južne interkonekcije će koštati 400 miliona KM”

U intervjuu za Klix.ba federalni ministar rudarstva, industrije i...

Ministar Lakić nastavio razgovore u Alžiru, razmatra se proširenje saradnje u brojnim oblastima

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić je...

Lakić: U Tuzli konačno treba doći do sanacije 40 godina starog magistralnog vrelovoda

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić izjavio...

Energetska budućnost: Ministar Lakić i BH-Gas u pripremi novih interkonekcija za FBiH

BH-Gas je pristupio pripremi za daljnju gasifikaciju Federacije Bosne...