Ne znate šta kuhati danas? Ova pita sa sirom spašava dan

Datum:

Nedjelja je, dan kada želimo uživati u hrani bez previše komplikacija i stresa.

Ako tražite jednostavan, ukusan i hranljiv obrok koji će vas brzo zasititi, imamo savršenu ideju za vas.

Ovaj recept za pitu sa sirom neće vas razočarati. Spaja hrskave kore, kremasti sir i bogat nadjev od jaja i jogurta, a priprema je toliko jednostavna da će i oni s malo iskustva u kuhinji bez problema napraviti ovaj obrok.

Savršena je kombinacija za one dane kad vam treba nešto brzo, a opet domaće i ukusno. Idealna je i za cijelu porodicu jer svako može uživati u ovom originalnom i privlačnom jelu.

Sastojci

1 pakovanje kora za pite
4 jaja
200 ml mlijeka
200 ml jogurta
So po ukusu
70 ml ulja
Kim po želji
350 g svježeg sira
Sezam za posipanje
1 prašak za pecivo

Priprema

Razmotajte kore za pitu. Svaku koru lagano premažite uljem, zatim je savijte kao lepezu i smotajte u oblik ruže.

U zdjeli umutite jaja pjenasto (ručno ili mikserom). Dodajte so, ulje, mlijeko, jogurt, prašak za pecivo i dobro sjedinite.

Uzmite svaku ružu od kore i polako je prelijte nadjevom koristeći malu kutljaču ili ručnu grabilicu za juhu.

Pospite sezam i kim po želji, zatim pokapajte dodatno uljem.

Pecite u prethodno zagrijanoj rerni na 180°C oko 40 minuta, ili dok ne porumeni. Vrijeme pečenja može varirati ovisno o vašoj rerni, pa provjeravajte.

Gotovo! Uživajte u brzom i ukusnom ručku bez stresa.

Ako želiš, mogu ti pomoći i s idejama za salatu ili prilog uz ovaj recept!

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Tuzlanka Selma Mujačić među najboljim djevojkama Evrope u informatici (VIDEO)

Selma Mujačić, šesnaestogodišnja učenica trećeg razreda Gimnazije “Meša Selimović”...

U Tuzli obilježena 84.godišnjica Dana ustanka naroda i narodnosti u BIH protiv fašizma (VIDEO)

Savez udruženja antifašista i boraca NOR-a 1941.-1945., Savez...

Promjena vremena stigla u BiH

Kao što su i najavili meteorolozi, u poslijepodnevnim satima...

U saobraćajnoj nesreći na putu Trebinje-Bileća stradale dvije državljanke Srbije

Dvije državljanke Srbije koje su jutros poginule u saobraćajnoj...