Odbornici Skupštine grada Novog Sada nisu izglasali nepovjerenje gradonačelniku Milanu Đuriću (kadar Srpske napredne stranke), na inicijativu opozicije koja je to zatražila nakon pada nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra u kojem je poginulo 15 ljudi. Sjednicu su obilježile tenzije kako između odbornika vlasti i opozicije unutar skupštine, tako i između građana, političkih aktivista s jedne i policije s druge strane ispred skupštinskog zdanja, javlja Anadolu.
Glasalo je 75 odbornika novosadske skupštine, od čega je za razrešenje glasalo 25, a protiv 48.
Napeta atmosfera vladala je od samog početka sjednice, gdje su odbornici vlasti okupljene oko SNS-a i opozicije međusobno razmjenjivali optužbe, dok su se nešto kasnije ispred skupštinskog zdanja okupili građani i narodni poslanici opozicije iz republičkog i pokrajinskog parlamenta, koji su bukom, duvanjem u pištaljke i vuvuzele, te udaranjem u bubnjeve i šerpe iskazali nezadovoljstvo aktuelnom gradskom vlašću zahtjevajući smjenu prvog čovjeka grada u čijem se mandatu dogodila najveća tragedija od Drugog svetskog rata.
Odbornici opozicije otvorili su prozore kako bi se ta buka mogla jače čuti, ali se skupštinska sednica nije prekidala.
U jednom trenutku dio demonstranata pokušao je da uđe u zgradu lokalnog parlamenta gdje ih je sačekala policija sa štitovima.
Usljedilo je višeminutno naguravanje policije i građana u kom su učestvovali i poslanici opozicije, a zatim su policijske snage izgurale demonstrante iz zgrade. Ubrzo se policiji pridružilo i pojačanje iz obližnje zgrade Skupštine Vojvodine, pa su demonstranti završili na saobraćajnici Ulice Žarka Zrenjanina.
Tom prilikom priveden je jedan demonstrant, jer je navodno novinarki jednog srbijanskog lista uzeo telefon.
Nakon što nije izglasan opoziv gradonačelnika, demonstranti ispred Skupštine grada su se razišli, a policija je ostala da obezbjeđuje zgradu.