Od početka 2025. u Beogradu besplatan gradski prevoz

Datum:

Javni gradski prevoz u Beogradu, glavnom gradu Srbije, od 1. januara 2025. godine je besplatan za sve građane, prenosi Anadolu.

Od početka godine najavljen je promjenljiv red vožnje, a ukinut dosadašnji fiksni raspored polazaka gradskih autobusa.

“Usluga prevoza za sva lica koja koriste linijski prevoz putnika u integrisanom tarifnom sistemu na teritoriji Grada Beograda je besplatna, počev od 1. januara 2025. godine”, navodi se u rješenju.

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić je krajem prošle godine rekao da je u toku najveća reforma javnog prevoza, dodajući da će se u naredne tri godine potpuno obnoviti čitav vozni park.

Kako je kazao, s ovom socijalnom mjerom Beograd je postao jedini grad u Evropi s više od 500.000 stanovnika, koji ima besplatan javni prevoz.

Šapić nije precizirao koliko će se iz gradskog budžeta izdvajati za tu mjeru, ali je potvrdio da Gradska uprava već na godišnjem nivou za subvencionisanje javnog prevoza izdvaja 250 miliona eura.

Podijeli:

spot_img
spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Počeo protest penzionera u centru Beograda, prisustvuje više hiljada građana

Protest penziionera počeo je danas na Trgu republike u...

Povodom obilježavanja tri mjeseca od stradanja 15 osoba u Novom Sadu građani blokirali tri mosta

Studenti koji su se okupili iz svih krajeva Srbije...

Studenti iz Beograda krenuli pješke ka Novom Sadu

Veliki broj studenata iz Beograda krenuo je u četvrtak...

Završena blokada u Beogradu, očekuje se ostavka premijera

Završena je blokada saobraćajnog čvorišta u centru Beograda, studenti...