Oteti muškarac pronađen u Tuzli, uhapšene dvije osobe

Datum:

Policijski službenici Uprave policije MUP TK-a (Sektora kriminalističke policije, Policijske uprave Tuzla i Policijske uprave Živinice) su nakon zaprimljene prijave (dana 20.1.2025. godine) o nestanku N.A., rođen 2002. godine iz Zvornika, operativnim radom došli do saznanja o licima koja se dovode u vezu sa njegovim nestankom.

Shodno tome, od strane policijskih službenika Uprave policije MUP TK-a poduzet je niz operativnih i drugih istražnih mjera i radnji, u saradnji sa Kantonalnim tužilaštvom Tuzlanskog kantona, koje su rezultirale oduzimanjem slobode licima: N.A., rođen 2001. godine iz Tuzle i S.K., rođen 1994. godine iz Živinica, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo iz člana 179. stav 2. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine – Protivpravno lišenje slobode nad N.A. iz Zvornika, koji je od strane policijskih službenika pronađen 20.1.2025. godine u Tuzli.

Lice N.A. (2001.) iz Tuzle je nakon kriminalističke obrade dana 21.1.2025. godine uz Izvještaj predato Kantonalnom tužilaštvu Tuzlanskog kantona na dalje postupanje, dok će drugo lice S.K. (1994.) iz Živinica danas uz Izvještaj biti predato nadležnom Tužilaštvu Tuzlanskog kantona.

IzvorRTV7

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

MUP TK: Otvorena nova šalter sala MUP-a TK za preuzimanje ličnih dokumenata (VIDEO)

Danas je u Tuzli zvanično počela s radom nova...

Brže i efikasnije: MUP TK otvara šalter salu za izdavanje ličnih dokumenata na novoj lokaciji

Ministarstvo unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona obavještava građane da će...

Svečano potpisivanje ugovora: 99 kadeta zvanično stupilo na dužnost

U Bosanskom kulturnom centru u Tuzli danas je održana...

Policija zaplijenila kokain vrijednosti 400.000 KM, uhapšene dvije osobe u Gradačcu

Pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, po naredbama za...