Preminula i supruga ajatolaha Khameneija, bila u komi od subote

Datum:

Supruga ubijenog iranskog vrhovnog vođe Ali Khamenei preminula je u ponedjeljak nakon što je podlegla ranama zadobijenim tokom američko-izraelskog napada, javili  su iranski državni mediji.
Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh (79) bila je u komi otkako je u subotu u napadima ubijen Khamenei, javila je novinska agencija Tasnim, prenosi AFP.

Pored Khameneija, ubijena su i četiri člana njegove uže porodice, među kojima kćerka, zet, snaha i unuka.

Američki New York Times otkrio je detalje operacije koja je imala za cilj ubijanje iranskog ajatolaha Alija Khameneija te su naveli kako je veliki dio posla u svemu obavila američka CIA.

Neposredno prije nego što su Sjedinjene Američke Države i Izrael bili spremni pokrenuti napad na Iran, CIA se usmjerila na lokaciju možda najvažnije mete – iranskog ajatolaha.

CIA je mjesecima pratila ajatolaha Khameneija, stječući sve više povjerenja u njegove lokacije i obrasce djelovanja, prema riječima ljudi upoznatih s operacijom. Tada je agencija saznala da će se sastanak visokih iranskih zvaničnika održati u subotu ujutro u kompleksu vođa u srcu Teherana. Najvažnije je to što je CIA saznala da će vrhovni vođa biti na lokaciji.

IzvorKlix.ba

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

U banjalučkom vrtiću preminulo dijete, očekuje se da tužitelj naredi obdukciju

U jednom banjalučkom vrtiću danas je preminula devetomjesečna beba,...

Selektor Gjergja odredio 12 košarkaša za meč protiv Švicarske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Luzernu igra...

Prvi čovjek NATO štaba: Evropa apsolutno podržava američku akciju u Iranu

Generalni sekretara NATO-a Mark Rutte rekao je danas za...

Trump: Američka vojska udara Iran, ali veliki udar tek dolazi

Donald Trump, predsjednik Sjedinjene Američke Države, u devetominutnom telefonskom...