Sahranjen policajac Ozren Maran koji je ubijen u terorističkom napadu

Datum:

Policajac Ozren Maren, koji je ubijen u terorističkom napadu u Bosanskoj Krupi, sahranjen je danas u Novom Gradu, piđe BHRT.

Više stotina građana prisustvovalo je sahrani Marana, kojeg je u četvrtak u Policijskoj stanici Bosanska Krupa, dok je bio na dužnosti, ubio maloljetnik E.S.

Brojne kolege, prijatelji i porodica su se posljednji put oprostili od njega.

Sahrani su prisustvovali i načelnici opština Bosanska Krupa Armin Haliitović i Novi Grad Miroslav Drljača, premijer USK Nijaz Hušić, ministar unutrašnjih poslova Adnan Habibija, zamjenica ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH Duška Jurišić i brojne druge osobe koje su došle odati počast ubijenom policajcu.

U USK, kao i opštini Novi Grad danas je proglašen Dan žalosti.

Iza Marana su ostali supruga i dvoje djece.

Podsjetimo, Maran je stradao u 53. godini, kada je maloljetnik ušao u stanicu i nožem napao njega i njegovog kolegu Avdu Hasanovića. Hasanović je operisan u Kantonalnoj bolici “Dr Irfan Ljubijankić” i prema posljednjim informacijama, njegovo stanje je stabilno. Maran je podlegao povredama na putu ka bolnici.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Objavljena lista kandidata za prijem 180 policajaca u MUP-u TK

Na osnovu člana 58. Zakona o policijskim službenicima TK-a...

Prva pravosnažna presuda u BiH za ubistvo u kojem nije pronađeno tijelo žrtve

Vrhovni sud FBiH potvrdio je prvostepenu presudu Kantonalnog suda...

Tuzla se oprostila od policajca Samira Mustafića (VIDEO)

Porodica, prijatelji, kolege, veliki broj građana i predstavnika institucija...

Tragedija u Prnjavoru: Adnan ubio brata Miralema, treći brat tvrdi da je sve moglo biti spriječeno

Tragedija koja je potresla Prnjavor mogla je biti spriječena...