Svjetski program za hranu distribuira brašno Palestincima u Khan Younisu

Datum:

Svjetski program za hranu (WFP) distribuirao je jučer skromne količine brašna Palestincima pogođenim glađu u Khan Younisu.

Gaza je pod teškom izraelskom blokadom i bombardovanjem od oktobra 2023. godine, pri čemu su ubijene desetine hiljada ljudi, a humanitarne agencije upozoravaju na produbljivanje gladi.

Prema podacima palestinskog Ministarstva zdravstva, od početka rata je ubijeno više od 1.083 ljudi, a više od 7.275 je ranjeno dok su pokušavali doći do hrane na mjestima za distribuciju pomoći.

Izrael je od oktobra 2023. u Gazi ubio više od 59.500 Palestinaca, većinom žena i djece.

U napadima je devastirana enklava, uništen zdravstveni sistem, a vlada i velika humanitarna kriza.

U novembru prošle godine, Međunarodni krivični sud izdao je naloge za hapšenje Benjamina Netanyahua i bivšeg ministra odbrane Yoava Gallanta zbog ratnih zločina i zločina protiv čovječnosti u Gazi.

Izrael se također suočava s tužbom za genocid pred Međunarodnim sudom pravde zbog rata u palestinskoj enklavi.

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

Španski naučnici terapijom s tri lijeka eliminisali rak gušterače kod miševa

Terapija s tri lijeka eliminisala je tumore gušterače kod...

Izrael u nedjelju otvara prelaz Rafah, ali uz stroga ograničenja

Izrael je najavio da će u nedjelju ponovo otvoriti...

U Hrvatskoj potvrđeni novi slučajevi opasnog virusa, objavljene biosigurnosne mjere

Laboratorijskom pretragom Hrvatski veterinarski institut - Centar za peradarstvo...

Privatna kompanije kupuje milijardu dolara zlata svaki mjesec i skladišti ga u nuklearnom bunkeru

Kupovina zlata je uglavnom za vlastite rezerve ove kompanije,...