(Video) Ovog vikenda završen 10. memorijalni turnir “Kemal Ibrahimović Kemo”

Datum:

Završen je 10. memorijalni turnir “Kemal Ibrahimović Kemo”. Na turniru su učešće uzele ekipe : NK “Mramor” Mramor, FK “Sloboda” (juniori), FK “Mladost” Kikači i FK “Mladost” Solina.

Prvog dana turnira odigrane su polufinalne utakmice. Ekipa domaćina FK “Mladost” Solina nakon izvođenja jedanesteraca pobjedila je ekipu NK “Mramor” rezultatom 6:5 (1:1 nakon regularnih 90 minuta susreta).U drugoj utakmici ekipa “Mladost” iz Kikača savladala je ekipu FK “Sloboda” (juniori) rezultatom 4:1.

Drugog dana trunira slijedilo je veliko finale. Snage su odmjerili domaćin turnira ekipa FK “Mladost# Solina i FK “Mladost” Kikači. Redale su se šanse na obje strane ali nakon prvih 45 minuta rezultat je glasio 0:0.

Drugo poluvrijeme  bolja igra domaće ekipe, nekoliko promašenih veoma izglednih prilika i na kraju kako to u fudbalu i biva, nakon jedne lošije reakcije u odbrani gosti postižu pogodak za  0:1 što će se ispostaviti kao konačan rezultat susreta.

Konačan poredak turnira :

1.       FK “Mladost” Kikači

2.       FK “Mladost” Solina

3.       NK “Mramor” Mramor.

Nakon završetka turnira upriličeno je uručivanje nagrada za najbolje ekipe i pojedince. Nagrade su uručili Zehra Ibrahimović u ime FK “Mladost” Solina i Kemine porodice, kao i gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić. Opširnije u izjavi Jasmina Jogunčića,predsjednika Izvršnog odbora FK “Mladost” Solina.