Košarka: Pobjeda Bosne protiv Zrinjskog u posljednjem kolu

Košarkaši Bosne Royal pobijedili su ekipu Zrinjskog iz Mostara s 92:86, u susretu posljednjeg, 10. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Ovom pobjedom Bosna je zadržala drugo mjesto na tabeli i prednost domaćeg terena u polufinalu play-offa u kojem će odmjeriti snage također sa mostarskom ekipom koja je zauzela treću poziciju.

Utakmica je počela nešto boljom igrom gostiju iz Mostara koji su u prvoj četvrtini pogodili nekoliko šuteva za tri poena, te nakon pet minuta igre vodili s četiri poena razlike (12:8).

Košarkaši Bosne su također bili rapoloženi te su bez većih problema održavali priključak s protivnikom, a isticao se Marko Jošilo koji je odličnim prodorima donosio bitne poene domaćem timu.

Prva četvrtina okončana je s tri poena prednosti za goste (24:21).

U drugom periodu igre košarkaši Bosne Royal agresivnom odbranom i serijom koševa stižu prednost protivnika, a zatim i preuzimaju vodstvo. Nakon tri minuta igre Bosna je povela rezultatom 29:27.

Nošeni poenima i asistencijama veterana Saše Vasiljevića košarkaši Bosne su poveli sa sedam poena prednosti, ali košarkaši Zrinjskog se nije olako predavali i dva minuta prije kraja dolaze na poena zaostatka (43:42).

Bosna ipak do isteka poluvremena pravi rezultatsku prednost, a poluvrijeme završava s četiri poena predosti za ”studente” (49:45).

Nakon šest minuta igre u trećoj četvrtini gosti iz Mostara serijom koševa ponovo dolaze do vodstva (60:58), ponajviše zahvaljujući veteranu u redovima Zrinjskog Vedranu Princu koji je pogodio nekoliko vezanih šuteva za tri poena, a raspoložen u tom periodu igre bio je i Božo Đurasović.

Do kraja perioda igralo se ”koš za koš”, te su gosti u posljednju dionicu susreta ušli s poenom prednosti (66:65).

Ujednačena igra nastavljena je u zadnjoj četvrtini, ali Bosna nešto boljom igrom pet minuta prije kraja dolazi do pet poena prednosti (79:74). U tim trenucima Zrinjski je ”u igri” držao Draško Knežević koji je pogodio dva vezana šuta za tri poena.

Serijom koševa ”studenti” dva i pol minuta do kraja meča odlaze na sedam poena prednosti (87:80), a tu prednost do kraja meča nisu ispuštali.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Marko Jošilo sa 17 poena i sedam skokova, Saša Vasiljević je dodao 16 poena, pet skokova i osam asistencija, a Vladimir Đorđević 15 poena i četiri skoka.

U timu Zrinjskog istaknuo se Draško Knežević s 23 poena, Vedran Princ je dodao 17, a Božo Đurasović 16 poena.