Tottenham savladao West Ham u gostima, Kane dvostruki strijelac

U prvom poluvremenu u razmaku od samo četiri minute Harry Kane je postigao dva pogotka. Najprije je u 34. minuti nakon Allijevog ubačaja sa desne strane glavom matirao Harta za 1:0, a potom se u strijelce ponovo upisao u 38. minuti.

Najprije je Alli izašao sam na Harta, golman domaće ekipe je odbranio njegov udarac, a lopta se odbila do Kanea kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol.

Tottehnam je svoj treći pogodak na meču postigao nakon tačno sat vremena igre, a strijelac je bio Eriksen.

Pogodak za smanjenje vodstva Tottenhama postigao je Chicharito u 65. minuti. Nakon kornera Fonte je prebacio loptu glavom na drugu stativu, odbrana Spursa je zaboravila na Meksikanca koji pogađa Llorisovu mrežu iz neposredne blizine.

Tottenham je posljednjih 20 minuta meča igrao sa igračem manje nakon što je Aurier isključen zbog drugog žutog kartona, a Čekićari su to uspjeli iskoristiti samo da smanje na 3:2 u 87. minuti kada je Kouyate glavom zakucao loptu iza Llorisovih leđa nakon Masuakuovog centaršuta.