Uspješan start u novoj sezni za karateiste K.K. „DO“ Tuzla u Samoboru-Hrvatska

U proteklih nekoliko dana, od11.01.do13.01.2019.gopdine u Samoboru-Hrvatska održan 28 tradicionalni medjunarodni Karate Garnd Prix turnir koji ujedno važi  i za najjači u evropi, a na kojem je nastupilo oko 1700 takmičara iz 220 klubova, koji su došli iz 24 države svijeta.

Klub predstavljalo troje takmičara , koji su na najbolji način otvorili novu karatašku sezonu 2019. godine.

Naime, Stefani Krešić Juniorka +59 kg, u 6 mečeva, radila je finale ali je završila kao viceprvakinja sa srebrenom medaljom ovog velikog turnira , te time na naj bolji način najavila dobru formu za odlazak na Evropsko prvenstvo u Dansku u februaru mjesecu.

Drugi  reprezentzativac Sandro Krešić kadet +70 kg takodje je ostvario izvanredan rezultat osvojivši peto mjesto.

Naime Sandro je prošao prava tri kola  sa visokim pobjedama, a u trećem kolu je savladao svjetskog prvaka 3:1, dok je u petom meču i borbi za medalju imao jaču povredu radi koje nije mogao meč završiti u svoju korist te je ostao na petom mjestu, ali je ovo takodje rezultat koji mnogo obećava na Evropskom prvenstvu, obzirom da je Sandro prije 20 dana bio treći na Svjetskoj Ligi 1, gdje je praktično već eliminisao sve jake kndidate za evropsku medalju.

Treća takmičarka učenica Šejla Aščić nazalost nije imala sportske sreće te doći do medalje i pored dobre borbe.