Vejzović prvi na atletskom mitingu u Zenici

Na Međunarodnom atletskom mitingu u Zenici, koji je održan na terenima “Kamberović polje”, dobar nastup su imali takmičari i takmičarke Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd”. Po kišovitom vremenu u trci na 100 m pobijedio je Hajrudin Vejzović sa rezultatom 10:87, dok je drugo mjesto osvojio Edhem Vikalo sa vremenom od 10:94. Osim njih dvojice u istoj disciplini samo u prvoj grupi nastupio je i Benjamin Mijatović, koji je sa rezultatom 11:63 osvojio 3.mjesto, što mu je u ukupnom plasmanu donijelo 7. poziciju. Zaslužene nagrade im je uručio  najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka, koji već za nekoliko dana putuje na Olimpijske igre u Tokio.

U trci juniora na 200 m nastupio je Bakir Musić, koji je osvojio 4.mjesto istrčavši svoj lični rekord u vremenu 23:60 s. Osim nastupa u trci na 200 za juniore, Musić je nastupio i u kategoriji seniora u disciplini skok u dalj u kojoj je osvojio 5.mjesto sa daljinom 5,28 m. U trci seniorki na 1500 m svoju prvu zvaničnu trku imala je Elma Hasanbašić, koja je sa rezultatom 5:23,03 osvojila 9.mjesto, dok je Adi Nurkanović u trci na 3000 m osvojio 7.mjesto sa rezultatom 9:32,51.