Aksel Lund Svindal speeds down the course on his way to win an alpine ski, men's World Cup super-G, in Val Gardena, Italy, Friday, Dec. 18, 2015. (AP Photo/Shinichiro Tanaka)

Val Gardena: Svindal slavio u spustu

Pobjednik spusta koji se za Svjetski kup vožen u Val Gardeni je Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je slavio i u superveleslalomu, ali i u dva prva spusta ove sezone.

Norvežanin je slavio ispred Francuza Giljerma Fajeda koji je kasnio 43 stotinke, a sa 46 stotinki zaostatka treće mjesto osvojio je još jedan Norvežanin Kjetil Jansrud.

Svindal je postao prvi skijaš koji je u 24 sata slavio u superveleslalomu i u spustu, a ovo mu je 30. pobjeda u Svjetskom kupu.

Također je zahvaljujući ovoj pobjedi preuzeo vrh u ukupnom poretku sa 517 bodova, a i vodeći je u spustu.

Drugoplasirani u ukupnom poretku je Austrijanac Marsel Hiršer sa 440 bodova, a treći je Norvežanin Jansrud sa 307 bodova.

U spustu je iza Svindala, koji ima 300 boova, Fajed sa190 bodova, a treći je Jansrud sa 169 bodova.

Jučerašnju utrku obilježio je pad olimpijskog pobjednika u spustu Austrijanca Matijasa Majera koji je u bolnicu sa staze prebačen helikopterom.