Džumhur preko De Jonga do finala turnira u Istanbulu

Datum:

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u finale Challenger turnira u Istanbulu.

Džumhur je danas u polufinalnom duelu savladao nizozemskog tenisera Jaspera De Jonga rezultatom 2:1.

Džumhur je trenutno 82. teniser svijeta i za dva sata i 56 minuta je uspio savladati De Jonga, koji se nalazi na 128. poziciji ATP liste.

Naš teniser nije najbolje otvorio meč i izgubio je prvi set sa 2:6. Ipak, u nastavku je zaigrao mnogo bolje te stigao do preokreta.

Džumhur je drugi set dobio rezultatom 7:5, a treći 7:6 i ostvario trijumf.

Bh. teniser će u finalu igrati protiv srbijanskog tenisera Hamada Međedovića, koji je do finala stigao pobjedom nad Špancem Martinom Landaluseom u dva seta (6:4, 6:2).

Finale turnira u Istanbulu zakazano je za sutra.

Ukupni budžet Challenger turnira u Istanbulu je 82 hiljade dolara, a branilac titule je Damir Džumhur.

(Tekst i Foto: BHRT)