Prva liga FBiH: Tuzla City i Čelik remizirali na Tušnju

Datum:

Danas je odigrano devet utakmica Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Gledaoci širom Bosne i Hercegovine su mogli gledati zaista dobre utakmice u drugom rangu bh. fudbala.

Najviše pažnje je svakako izazvao derbi između nekadašnjih premijerligaša FK Tuzla City i NK Čelik. Konačan rezultat na Tušnju glasio je 2:2.

Tuzla City je poveo već u sedmoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je bivši fudblaer Zeničana, Edin Durmiš.

Samo pet minuta kasnije Čelik stiže do izjednačenja, a strijelac pogotka bio je Nenad Rašević i tada je rezultat na Tušnju glasio 1:1.

Nije dugo trebalo Tuzla Cityju da dođu do novog pogotka. Igrala se 22. minuta utakmice kada je mrežu Zeničana zatresao Husejinović.

Do kraja prvog poluvremena Čelik uspjeva da dođe do izjednačujućeg pogotka. Drugi put mrežu domaćina zatresao je Marin Popović.

U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo, te je Čelik uspio da dođe do jednog boda protiv Tuzlaka.