KBS “Storm” ovog vikenda uspješan na dva turnira

Datum:

Klub borilačkih sportova “Storm” Tuzla proteklog vikenda uzeo je učešće na dva turnira. Na prvom koji se održao u tuzlanskom Mejdanu pod nazivom – Otvoreno prvenstvo u karateu “Tuzla 2024”, u kategoriji borbi osvojili su ukupno 12 medalja. Zlatne Omar Kapidžić i Hana Murathodžić, srebrne Nejra Omerović, Iman Hrustić i Lejla Bjelić, a bronzane Dino Sprečić, Kenan Muharemović, Arslan Mujkić, Omar Kamberović, Zana Osmović, Amna Zahirović i Andrea Biro.

Drugi turnir na kojem su učestvovali karatisti KBS “Storm” je 5. kolo lige Tuzlanske regije održano u Živinicama, koje je okupilo 430 učesnika iz 21 kluba. Tamo su osvojili osam medalja, i to šest zlatnih, te po jednu srebrnu I  bronzanu. Zlatni su bili Adin Muharemović, Omar Kapidžić, Omar Kamberović, Iman Hrustić, Amna Zahirović, te ekipno djevojčice u sastavu Zana Osmović, Iman Hrustić i Amna Zahirović. Srebrenu medalju osvojio je Kenan Muharemović a bronzana je pripala Dini Sprečiću. Sve medalje osvojene su u kategoriji borbi. Ekipu su vodili treneri Zlatko Sprečić, Ajna Žigić, Lejla Topić i Merima Softić Sprečić.