Play Off savladao Čelik u zaostalom susretu 6. kola prvenstva BiH

Košarkašice sarajevskog Play Offa pobijedile su ekipu zeničkog Čelika sa 71:60 u zaostalom susretu 6. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Aktuelne prvakinje BiH ovaj susret su dočekale kao blagi favorit, a taj su epitet opravdale iako su gošće iz Zenice također odigrale dobar meč i ravnopravno se nosile u tri od četiri četvrtine.

Izabranice Gorana Loje su ostvarile novu pobjedu zahvaljujući odličnoj prvoj četvrtini susreta u kojoj su napravile devet poena prednost (23:14), a tu prednost do kraja meča nisu ispuštale. U drugom periodu igre oba tima su postigla isti broj poena (16:16), da bi treća četvrtina ponovo pripala domaćim košarkašicama (22:17).

Čelik je uspio dobiti tek posljednji period igre (13:10), ali to nije bilo dovoljno za veći preokret.

Trener Play Offa Goran Lojo nakon meča je izjavio za Fenu da je zadovoljan igrom svog tima i novom pobjedom, jer su njegove košarkašice savladale teškog protivnika nakon što su jučer igrale utakmicu regionalne WABA lige protiv ekipe Triglava.

– Moram biti zadovoljan pobjedom jer smo još jučer igrali težak meč protiv Triglava. Ekipa nije imala dovoljno vremena za oporavak, a Čelik je s druge strane mlada i kvalitetna ekipa tako da nam nije bilo lako igrati ovaj meč. Uspjeli smo uspostaviti kontrolu nad utakmicom i ostvariti novu, bitnu pobjedu, jer sada smo samo mi i Banovići bez poraza – izjavio je Lojo.

Trener Play Offa dodaje da će njegove košarkašice odmoriti nekoliko dana, a zatim nastaviti s treninzima i pripremama za ”Superligu” u okviru regionalnog takmičenja, te utakmice domaćeg prvenstva.

– Nastavljamo igrati na dva fronta i sigurno je da nam neće biti lako. U svakom slučaju vjerujem da naše košarkašice mogu izdržati takav tempo – zaključio je Lojo.

U ekipi Play Offa večeras su najefikasnije bile Nikolina Delić i Nikolina Džebo koje su postigle po 17 poena, dok se u timu Čelika istaknula Aldijana Iriškić sa 26 postignutih poena.

Play Off je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto na ligaškoj tabeli ispred drugoplasirane ekipe Banovića koja ima isti broj bodova ali nešto slabiju koš razliku, dok je Čelik sada treći.