SAMARA, RUSSIA - JULY 02: Chicharito (R) of Mexico in action against Philippe Coutinho (L) of Brazil during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Brazil and Mexico at the Samara Arena Stadium in Samara, Russia on July 02, 2018. ( Anadolu Agency - Fatih Aktaş )

Brazil u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji savladao Meksiko

Nogometna reprezentacija Brazila je u osmini finala na “Cosmos Areni” u Samari slavila protiv Meksika rezultatom 2:0 i tako se plasirala u naredni krug takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija Brazila je u prvom dijelu igre imala nekoliko veoma izglednih prilika, ali se na odmor ipak otišlo kod rezultata 0:0.

Brazil je i u drugom poluvremenu nastavio s napadima te je poveo golom Neymara već u 51. minuti na asistenciju Williana.

Brazilci, koji su dominirali i u nastavku, prednost su udvostručili u 88. minuti golom Roberta Firmina koji je pogodio nakon odlične asistencije Neymara, što je bio i konačan rezultat meča kojim je Brazil zasluženo izborio plasman među osam najboljih selekcija svijeta.

Večeras od 20. sati na programu je utakmica između Belgije i Japana.