Gradski derbi završio bez pobjednika: Remi Slobode i Tuzla Cityja

U gradskom derbiju odigranom na Tušnju Sloboda i Tuzla City odigrali su meč bez pobjednika – 1:1.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćem timu. U 19. minuti Husejinović je silovito pokušao, ali je lopta otišla pored gola Tuzla Cityja. Pet minuta poslije Tušanj je prokuljučao.

Baraban je fantastično uposlio Vidovića koji je majstorski matirao Fejzića za prednost Slobode od 1:0.

I u nastavak susreta Sloboda je ušla odlučnije, a već u prvom napadu mogao je Husejinović udvostručiti prednost, ali je Fejzić spasio goste. Iz prve prave prilike gosti su stigli do poravnanja. U strijelce se u 62. minuti upisao Ubiparip.

Do kraja susreta okušala je Sloboda doći do punog plijena, a najbliži golu bili su domaći u 82. minuti kada je Baraban šutirao pored gola iz izgledne prilike. Mogli su i gosti do gola u sudijskom vremenu, kada je Ubiparip sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali golman Slobode Vukliš spasio je svoj tim.

U narednom kolu Sloboda gostuje kod Krupe, a Tuzla City će dočekati GOŠK.

Sloboda – Tuzla City 1:1 (Vidović 24'/Ubiparip 62’)

Stadion Tušanj u Tuzli. Sudija: Elvis Mujić (Banovići).

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.

TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović, Šarčević, Kojić, Širanović, Čomor, Murga, Hasanović, Ubiparip.