Široki Brijeg golom Bagarića savladao Tuzla City

Fudbaleri Širokog Brijega upisali su važnu pobjedu protiv Tuzla Cityja rezultatom 1:0 na otvaranju trećeg dijela sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Nakon tri meča bez trijumfa u Premijer ligi (dva remija i poraz), fudbaleri Širokog su dočekali Tuzlake sa imperativom pobjede, do koje su došli, ali na nešto teži način.

Utakmica je otvorena blagom inicijativom domaćina, koji je, kako se bližilo poluvrijeme, igrao znatno bolje. To se isplatilo u 33. minuti kada je pogodio Dražen Bagarić. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Otvaranje drugog dijela pripada Tuzlacima, koji su imali dvije dobre situacije pred golom izabranika Goce Sedloskog, ali bezuspješno. Kako se meč bližio kraju, tako je i Široki sigurnije čuvao prednost.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a nismo vidjeli ni velike prilike, tako da je Široki osvojio tri vrlo važna i teško izborena boda.

Široki Brijeg – Tuzla City 1:0 (Bagarić 33’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 1.000. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Franjić (Široki), Stjepanović (Tuzla City).

Široki Brijeg: Bilobrk, Kvesić, Barišić, Franjić, Babić, Eliomar, Ćorluka, Kovačić, Bagarić, Marković, Enin.

Tuzla City: Nurković, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Karjašević, Kojić, Čomor, Stjepanović, Brekalo, Ubiparip, Zlatković.