Slavlje FK Tuzla City u Banovićima

U prijateljskom meču danas su snage u Banovićima odmjerili novi prvoligaš FK Budućnost i FK Tuzla City.

Težak teren zbog kiše dočekao je nogometaše oba tima, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Budućnost je na početku zaprijetila preko Pirića i Sulejmanovića, no gosti su prvi poveli

Prvi pogodak vidjeli smo u desetoj minuti kada je Mirsad Ramić pogodio na asistenciju Nukića. Ramić je pokazao da će biti pojačanje za Tuzlake nakon što je ovog ljeta stigao iz GOŠK-a.

Nakon toga zaprijetio je i Nukić, a u 34. minuti izjednačenje. Trumić šutira iz slobodnjaka, lopta je nekog dodirnula, prevarila Muminovia i odsjela u mreži.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu prijeti Budućnost, da bi uzvratio Husejinović koji je nakon toga uz ovacije publike i napustio teren.

Nastavak nije donio mnogo uzbuđenja, vidjeli smo dosta izmjena, a u 80. minuti eurogol Karijaševića i gosti su ponovo poveli. Nogometaš gostiju sa 25 metara pogađa same rašlje.

Dvije minute kasnije konačnih 1:3. Dženis Beganović realizuje najstrožiju kaznu i sve je bilo riješeno.