Hamilton slavio na Velikoj nagradi Bahreina, utrka u znaku strahovite Grosjeanove nesreće

Lewis Hamilton je slavio na današnjoj Velikoj nagradi Bahreina. Vozač Mercedesa je startao sa prve pozicije i rutinski je trijumfovao ispred drugoplasiranog Maxa Verstappena u Red Bullu.

Posljednje mjesto na pobjedničkom postolju zauzeo je Verstappenov timski kolega Alexander Albon.

Utrka je završena pod sigurnosnim vozilom s obzirom da je tri kruga prije kraja trećeplasirani Sergio Perez morao odustati zbog kvara, tačnije požara na bolidu, te je Albon na poklon dobio treće mjesto.

Utrku je obilježio veliki incident u prvom krugu u kojem je Romain Grosejan uz veliku dozu sreće ostao živ.

Vozač Haasa je nakon izlaska iz treće krivine udario najprije u bolid Daniila Kvjata, a potom se zakucao u zaštitnu ogradu prilikom čega je bolid eksplodirao i raspao se na dva dijela.

Srećom po Grosjeana, nakon 26 sekundi u zapaljenom bolidu uspio se izvući i prema prvim informacijama samo je dobio lakše opekotine po rukama i člancima.

Nakon više od sat vremena utrka je nastavljena, a na samom početku vidjeli smo još jedan incident u kojem je ponovo učestvovao Kvjat. Ovaj put je udario u Racing Point Lancea Strolla, te se Kanađaninov bolid u potpunosti prevrnuo.

Kao i Gosjean, i Stroll je prošao odlično a sve zahvaljujući “halo” mehanizmu koji je sačuvao glave oba vozača.

U ukupnom poretku Hamilton sada ima 332 boda ispred Valtterija Bottasa sa 201, dok je treći Verstappen na 189 bodova.