FK Sloboda je novi prvak Prve lige FBiH!

Danas su odigrani svi susreti 29. kola Prve lige Federacije BiH.

Tuzlanska Sloboda je gostovala kod TOŠK-a, te pobjedom kolo prije kraja osigurala naslov prvaka i povratak u Wwin ligu.

Poveli su Tuzlaci već na startu meča lijepim pogotkom Cvijanovića, te najavili dobar meč. Domaći su u par navrata pokušali da uzvrate, no nisu mogli do gola.

Sloboda je imala odličnu šansu i preko Kurtalića, ali nakon prvih 45 minuta ostalo je 0:1.

U nastavku je TOŠK prijetio, imali su i slobodan udarac u 83. minuti, ali Duraković je šutirao pored gola.

Stupčanica je bez problema slavila u Goraždu. Već nakon prvog dijela je 2:0 za goste uz dva pogotka Kemala Mujarića, a nakon toga za 3:0 povisuje Sedad Subašić. Do kraja su domaći smanjili na 3:2 golovima Dučićća i Haznadara.

Čelik je ugostio Gradinu. Čelik je vodio golom Muse, gosti izjednačili preko Husovića. Tako je i ostalo.

U Tomislavgradu zanimljiva utakmica Tomislava i Budućnosti. Iako je bilo prilika, mreže su mirovale.