Hafiz Ahmed-ef. Huskanović: Ramazan je prilika da se vratimo sebi (VIDEO)

Datum:

Na osnovu Takvima Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini prvi dan mubarek mjeseca ramazana je u subotu, 1. marta 2025. godine.

Post počinje u 4:47 sata, a prvi iftar nastupa sa zalaskom sunca u 17:39 sati. Vrijeme iftara će tradicionlano biti označavano ramazanskim topom sa brda Kicelj. Ove godine ramazan ima 29 dana.

Štampane su ramazanske vaktije koje su ovih dana distribuirane u džemate, iste su besplatne i dostupne svim našim džematlijama i građanima.

U tuzlanskim džematima će biti dostupne i Ramazanske novine, koje su besplatne i sve džematlije i građani u tuzlanskim džamijama mogu preuzeti primjerak istih.

Medžlis Islamske zajednice Tuzla će ove godine prema planu ramazanskih aktivnosti realizovati niz aktivnosti na području svog djelovanja.

O ljepoti mubarek mjeseca ramazana, običajima kao i planovima Medžlisa IZ Tuzla u mjesecu ramazanu, razgovarali smo sa Ahmedom ef. Huskanovićem, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Tuzla.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Bajramska čestitka Ahmeda ef.Huskanovića: Oplemenjujmo se na svim pozitivnim poljima

Svim vjernicima islamske vjeroispovijesti poruku i čestitku u povodu...

Važno je pokazati jedinstvo: Berlinska gradska vijećnica osvijetljena za ramazan

Znak na kojem je ispisano "Ramadan Kareem" osvjetljava berlinsku...

Umjetnik na obali Gaze ispisao poruku dobrodošlice mjesecu ramazanu (FOTO)

Palestinski umjetnik napisao je poruku nade i dobrodošlice ramazanu...

Sarajevo ispratilo Smaila Krivića: Nakon 28 godina završena era tobdžije sa Žute tabije

Nakon punih 28 godina tokom kojih je pucnjem iz...