Jedan predmet u kupatilu mnogi zanemaruju prilikom čišćenja: Pravo je leglo bakterija i plijesni

Datum:

Prostirku za kupatilo mnogi često zanemaruju prilikom čišćenja, što može dovesti do nakupljanja štetnih bakterija i plijesni.

Zbog stalne izloženosti vlazi, ove prostirke postaju idealno mjesto za mikroorganizme. Da biste spriječili ovakve probleme, važno je da ih redovno održavate čistima.
Prostirke je najbolje prati najmanje jednom tjedno, ovisno o učestalosti upotrebe.
Vlaga koja se nakuplja u prostirkama može uzrokovati razvoj plijesni i buđi, a pranje na vrijeme sprječava ovakve probleme.

1. Protresite prostirku

Osim toga, prostirke skupljaju prljavštinu, kosu i prašinu, zbog čega je važno da se ne samo peru, već i redovno protresu prije pranja kako bi se uklonili svi neželjeni tragovi.

2. Operite je deterdžentom i sodom bikarbonom

Za temeljito čišćenje prostirki, preporučuje se korištenje deterdženta uz dodatak pola šalice sode bikarbone. Ova kombinacija pomaže u eliminaciji neugodnih mirisa, osvježava boje i smanjuje prisutnost bakterija.

3. Umjerena temperature

Također, umjesto pranja na visokim temperaturama, bolje je koristiti srednje temperature kako bi se očuvale boje prostirki. Važno je i da se perilica ne pretrpava. Ako u perilici ima previše stvari, može doći do prijenosa bakterija s prostirki na druge tkanine, poput ručnika.

4.Ljepši miris

Da bi se očuvala svježina, možete dodati nekoliko kapi lavande prilikom pranja, što također može smanjiti razvoj plijesni.

Uzimajući ove savjete u obzir, vaša prostirka će ostati čista, svježa i mirisna, čime ćete doprinijeti boljoj higijeni cijelog kupatila.

Redovno pranje i održavanje prostirki može značajno smanjiti nakupljanje štetnih bakterija i plijesni, čineći vaše kupatilo zdravijim i ugodnijim mjestom.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO