Pakao u Odesi: Rusi razorili stambene zgrade dronovima, više povrijeđenih

Datum:

Načelnik Vojne uprave Odeske oblasti Oleh Kiper i gradonačelnik Odese Hennadii Trukhanov izvijestili su i prikazali posljedice velikog ruskog napada dronovima na grad u večernjim satima 21. aprila, u kojem su povrijeđene tri osobe.
Kiper je izjavio da je oštećena civilna infrastruktura, stambene zgrade, obrazovna ustanova i automobili u gradu. Izbili su požari.

“Sve nadležne službe rade na sanaciji posljedica ruskih napada. Informacije o žrtvama se još uvijek potvrđuju… Neprijatelj je gađao stambene zgrade u gusto naseljenom dijelu Odese. Na licu mjesta je izbio požar. Hitne i komunalne službe su na terenu. Mnogi stanovi su oštećeni”, rekao je Kiper.

Kasnije je izvijestio da su tri osobe povrijeđene u ruskom napadu na Odesu.

Državna služba za vanredne situacije objavila je videozapis koji prikazuje posljedice napada dronovima na grad.

Eksplozije su se čule u Odesi u večernjim satima 21. aprila, dok su Rusi napadali grad dronovima.

Ruske snage su, po završetku takozvanog “uskrsnog primirja”, koje je u subotu na 30 sati proglasio ruski predsjednik Vladimir Putin, prema navodima ukrajinskih vlasti, u ponedjeljak u potpunosti obnovile napade na ukrajinska pogranična naselja.

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

Moskva i Kijev postigli dogovor u Istanbulu o najvećoj razmjeni zarobljenika

Ukrajinski ministar odbrane Rustem Umerov izjavio je u petak...

Ruska delegacija stigla u Istanbul

Ruska delegacija je u četvrtak stigla u Istanbul radi...

Rusija intenzivno gradi baze i koncentriše vojsku na granici s Finskom, povećali broj vojnika za 500.000

Rusija intenzivno proširuje vojne baze u blizini granice s...

Evropski lideri zvali Trumpa: Rusiji predloženo 30-dnevno primirje, zaprijećeno joj ako ne pristane

Ukrajina i evropski lideri dogovorili su se danas o...