Renar imenovan za novog selektora Tunisa

Datum:

Fudbalski savez Tunisa imenovao je danas Francuza Ervea Renara za novog selektora.

Renar će na toj poziciji zamijeniti Sabrija Lamušija koji je smijenjen nakon što je Tunis izgubio od Švedske sa 1:5, u svojoj prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu.

Lamuši je na klupi Tunisa bio od januara ove godine i na ukupno pet utakmica na kojima je vodio selekciju te zemlje je upisao jednu pobjedu, jedan remi i tri poraza.

Erve Renar je iskusan trener koji je u prošlosti osvojio Kup afričkih nacija za Zambijom i Obalom Slonovače. Trenirao je Maroko na Svjetskom prvenstvu 2018. i Saudijsku Arabiju na Mundijalu 2022. godine, kao i žensku reprezentaciju Francuske.

Reprezentacija Tunisa će u nastavku takmičenja u Grupi F na Svjetskom prvenstvu igrati protiv selekcija Japana (21. juna) i Holandije (26. juna).

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO