Vlada TK prihvatila tekst Sporazuma o povećanju plate za zaposlene u oblasti policije MUP-a TK

Datum:

Vlada Tuzlanskog kantona na današnjoj je vanrednoj sjednici donijela Odluku kojom prihvata tekst Sporazuma o utvrđivanju osnovice za obračun plate, iznosa povećanja plate, iznosa naknade za ishranu u toku rada (topli obrok), iznosa naknade za korištenje godišnjeg odmora (regres) za zaposlene u oblasti policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona u 2025. godini.

Prema Sporazumu obračun plaće za period januar-decembar 2025. godine za policijske službenike MUP-a Tuzlanskog kantona vršit će se po osnovici za obračun plaće za mjesec decembar 2024. godine uvećanoj za 6%.

Vlada TK također je donijela odluke o utvrđivanju osnovice za obračun plaće i visine naknade za ishranu u toku rada za januar 2025. godine zaposlenih budžetskih korisnika, saopćeno je.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Premijer Halilagić sa predstavnicima EBRDA o realizaciji ekoloških projekata

U okviru posjete Bosni i Hercegovini zamjenica šefa SI3P...

Informacija sa 1. redovne sjednice Vlade Tuzlanskog kantona

Povećana sredstava za radiodijagnostiku, te onkologiju i radioterapijuPrimarno zbog...

Policijska akcija u TK: U pretresima pronađeno više pakovanja droge

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona...

Tuzlanski kanton dobio novu Vladu na čelu sa premijerom Irfanom Haliagićem

Skupština Tuzlanskog kantona je danas, simbolično na Dan nezavisnosti...