Poskupile cigarete u BiH

Datum:

Od danas su na snazi nove maloprodajne cijene cigareta brendova Kamel, Vinston, LD i Sobranje. Kutija cigareta će poskupiti u prosjeku za 0,20 KM, a u nastavku pročitajte nove cijene.

Podsjećamo, u skladu s Odlukom o utvrđivanju specifične i minimalne akcize na cigarete i akcize na duvan za pušenje u 2025. godini, koju je početkom decembra 2024. godine usvojio Upravni odbor Uprave za indirektno oporezivanje, po paklici cigareta se plaćaju sljedeće akcize:

Ukoliko je ukupna akciza na cigarete (proporcionalna + specifična), koja je obračunata po gore navedenim stopama, manja od minimalne akcize, onda se plaća minimalna akciza koja u 2025. godini iznosi od 3,58 KM po kutiji cigareta. Kako sve paklice cigareta koje se prodaju na tržištu u BiH već imaju ukupnu akcizu veću od minimalne, nije bilo osnova da se od početka 2025. godine povećavaju maloprodajne cijene cigareta, piše RTRS.

IzvorRTRS

Podijeli:

spot_img

Povezano
INFO

(VIDEO) Dr. Mirsada Crnogorčević – Pamukčić: Ovisnost o nikotinu je ozbiljna, ali izlaz postoji

Svjetski dan bez duhanskog dima je međunarodno značajan datum...

Novi udar na kućni budžet roditelja u Tuzli, poskupljuju vrtići

Udruženje privatnih predškolskih ustanova Tuzlanskog kantona najavilo je da...

Crna Gora: Državljanima BiH određen pritvor zbog pokušaja krijumčarenja cigareta

Na prijedlog Osnovnog državnog tužiteljstva u Nikšiću, određen je...

Selimović: Uskoro se očekuje promjena cijene hljeba u TK (VIDEO)

U TK još uvijek nije došlo do poskupljenja hljeba,...